Zpět na výběr témat...

4 Obrázková


Yenya (coredump), 3.4 2014, 13:26

U těch levých obrázků (zahradník) je to jednodušší, tam po objevení principu člověk jen verifikoval, že to sloveso má přibližnou souvislost s obrázkem. Ten druhý krok ale už byl scrabblení. Pokud jste se scrabblením počítali, je to naprosto v pořádku. Přesně tak jsme to řešili. Jen to z mého pohledu trochu snižuje eleganci té šifry.


Pavel (Org), 2.4 2014, 21:16

S výběrem obrázků a slov jsme se docela natrápili. Na některé vzory se těžko hledala slovesa s potřebným písmenem, vhodným obrázkem a jednoznačnou činností. Yenyo, kočka na obrázku taky nepředla, slepice nehrabala, zahradník nesázel... Proč by musel holub na obrázku kálet? Ale na pokálené soše nebo střeše sedět mohl, to je fakt :-) Možnost scrabblení využili i testeři, s tím jsme počítali. Zejména problémy dělala slovesa přivře, dojme a kálí. Ale jak to bylo nakonec ve hře netušíme, obrázky jsme během testů upravovali...


Yenya (coredump), 2.4 2014, 14:30

Nápad dobrý, aha-efekt při objevení vzorů zaznamenán, takže asi OK. Druhá půlka už ovšem slabší - nedělá? kálí? WTF? Ten holub přece nekálel, aspoň na tom obrázku ne.

My jsme zkoušeli hledat podobnosti typu trouba ŽHNE, srp ŽNE, případně nějaká přísloví typu "... než holub na střeše" a "silnější pes ...", ale to nikam nevedlo. Naštěstí řešení šlo vyscrabblit bez přesného určení všech sloves.


Alča (Org), 30.3 2014, 14:48

Diskuze k šifře 4


Chcete-li vložit příspěvek, musíte se nejprve přihlásit.