Zpět na výběr témat...

Poděkování


Index (Ústřední topení), 12.5 2022, 17:37

Až dneska mi došlo, že jde vlastně o první šifrovačku, která se vrhla do dalšího ročníku po půl kalendářním roce. Dík, že jste do toho šlí! Ani mi vlastně nechybělo téma ročníku, tedy když vynechám mrholení. Jsem zvědavý, kam termínově dokonvergujete :) Držím palce Tmou, aby to zvládla podobně.


Ondra (Byli jsme 4), 12.5 2022, 15:25

Tak ještě jedna do sbírky :) https://docs.google.com/…5xyCyb0/edit?…


Aleš (Vepři ve při), 12.5 2022, 00:00

I my jsme napsali reportáž: https://docs.google.com/…RTiiKqk/edit#…


Martina (Raz dva), 11.5 2022, 21:31

Já taky moc děkuju za spolehlivě krásnou hru. Pokaždé je fakt dobrá, letošek nebyl výjimkou. A tady nám Dero napsal reportáž: https://docs.google.com/…dAF1FpE/edit?…


Petr (aha pozdravuje te ema a sara), 10.5 2022, 20:34

Tak já taky přidávám link na "reportáž"[https://docs.google.com/…zsl-RMg/edit?…].


Radek (poliku), 10.5 2022, 13:42

Jako vždy skvělá hra! Mimo to co už zaznělo bych ocenil, že se víceméně střídaly těžké šifry s lehčími, takže po neúspěchu přišlo často povzbuzení. Dobrý byl také květnový termín, sice pršelo, ale tím že bylo teplo, to ani tolik nevadilo. Přidám perličku - když jsme se na osmičce dívali do mapy, kam se jít schovat před deštěm, zastávka ve Hvozdci se zdála být dobrý nápad. Když jsme došli, tak poblíž byl jen jeden tým, tak nás ani nenapadlo, jak blízko máme další stanoviště, ale spekulovali jsme, proč šel ten tým takovou dálku se schovat před deštěm a nakonec sedí mimo stříšku :D Velkou srandu jsme měli už po doluštění, ještě větší, když jsme pak zjistili, že nemáme hledat zlomenou větev někde za zastávkou, ale knihu v knihovně, o kterou jsem se při luštění chvilkama opíral (tímto se omlouváme týmu, který tam již nějakou (ne dlouhou) dobu chodil kolem, ale v té době už jsme četli písmenka tajenky a nenapadlo nás, že zavazíme). Díky a těším se na příště! :-)


Kája (Aáaa), 10.5 2022, 11:33

I já se přidávám k díkům a připojuji odkaz na naši reportáž: shorturl.at/fkmE8.


Ondra Š. (ROFLCOPTER!), 10.5 2022, 10:46

Byl jsem na NapalMně prvně a teď mě mrzí, že jsem si tak vyladěnou hru nechával z různých důvodů tak dlouho unikat. Díky, užil jsem si to. Líbilo se mi, že ani složitější šifry nebyly složité samoúčelně, všechno do sebe nakonec zapadalo. A že nápovědy vedly přesně na to, co jsme v danou chvíli potřebovali vědět. I když to byla možná jen klika.

Trochu jsem válčil s upřesnítky, nejen na široce zmiňované 6, ale i na 5 "túje vně" (tújí vně tam byly mraky, světová strana by pomohla více) nebo na 15, kde byla řada borovic i přímo v konci ulice, nejen z druhé strany paneláku (opět s dodatkem typu "30 m západně" by se mi hledalo lépe). Taky když vidím upřesnítko "posed", automaticky hledám nejdřív nahoře na něm, ale to je možná jen moje úchylka.

Korálkovou věštbu a Křížovku s obrázky jsem doma luštil s dcerou. Velmi ji pobavilo, že se prsům dá říkat kozy. Jsem zvědavý, kdy a kde tohle zjištění využije.

Ještě jednou díky moc!


Index (Ústřední topení), 10.5 2022, 10:17

Přidávám se k poděkování za hru. Jak psal JiříK, v první půlce nám to šlo, pak jsme lehounce zaškobrtli na Polotučném písmu a tím jsme se rozhodli, že nám to nejde. A jelikož jsme pravdomluvní, tak jsme se rozhodli toto proroctví naplnit. Mně se velmi líbí i Tři sudoku (trochu nás mátlo, že ten text má 9 písmen). U Ve dne v noci mi přijde škoda, že se rozhodovalo jen na tom, jestli tam člověk napoprvé dal pěšce nebo mu to došlo až někdy později. Krasohled jsme měli za ty hodiny domlátit, když správnou cestu jsme měli za třicet minut. Přijde mi zajímavé, jak různé ročníky různě sedí dvojčlenným týmům. Letos jim to sedlo hodně a gratuluju.


Petr (Org), 10.5 2022, 08:52

Díky moc všem za milou zpětnou vazbu. Pro orgy je důležité vědět, co se líbilo a co ne.

Když nám Pavel poprvé přinesl Barevnou křížovku a ostatní orgové jsme mu ji vyluštili, tak jsme hned říkali: "krásná, ta se bude líbit!" Jsem rád, že jsme měli pravdu :-) I u Křížovky s obrázky jsme se náramně bavili. A to se na některé další krásné Alčiny obrázky vůbec nedostalo. Třeba Alča nezapomene a vezme je na poNaPALMí setkání.

Nejasné dohledávky a neoptimální upřesnítka nás mrzí. To rozhodně nebylo v plánu. Příště si na to dáme víc pozor. S časováním počasí ale nic udělat neumíme :-)

@JiříK: o satelitu jsme věděli, proto jsme před něj dali skicu (případně nesprávně skleník), aby se špatný název satelit dal vyloučit podle abecedy. Mrzí mne, že vás to i přesto svedlo na zcestí.


Vláďa (Jestli rychle někdo nevymyslí ten název, nechám tam tohle.), 10.5 2022, 07:31

Díky moc, hezká hra a hezké šifry... ta upřesnítka sice občas pokulhávala a počasí se rozhodlo, že zvedne příčku obtížnosti, ale jinak super.

S dovolením si řadím šifru "Křížovka s obrázky" mezi ty, které ukazuji lidem, kteří o šifrovačkách nic neví, aby viděli, jak to může být zábavné, a "Barevnou křížovku" mezi ty, které ukazuji lidem, kteří co si myslí, že jsou to nějaké morseovky, aby viděli, jak chytré a zvrácené to může být :)


Bebe (Byli jsme 4), 9.5 2022, 21:25

Orgovia, tiez by som vam rad podakoval za skvele pripravenu hru! Sifry boli luxusne a neprestavali sme zasnut nad tym, co vsetko sa da vymysliet. Osobne vnimam ako topky L-ko, vtipnu krizovku s obrazkami, olympijske kruhy (skvele vyuzitie 52ky!), ale aj tazke Sudoku, kde do seba nakoniec vsetko krasne zapadalo. Vedel by som menovat krasne sifry aj dalej, ale to by som ich vymenoval vsetky a nic by som nevyzdvihol ;) Jemne problemy nam robili iba pocasie a dohladavky (u koupaliste a v dolnich rickach), celkovo je to vsak nic v porovnani so skvelym sifrovacim zazitkom. Vdaka za to!


Matěj (Bazinga), 9.5 2022, 16:28

Také velké díky za letošní ročník! Start byl krásně atmosféricky postavený a pozorování postav na nádvoří z ochozů vytvořilo perfektní kulisu. Doufám, že to sledovali i nějací náhodní kolemjdoucí turisté:-) Jakožto dvoučlennému týmu se nám dařilo náramně, po nějaké době jsme si vždy sedli s myšlenkami autorů. Což akorát tedy vyústilo k záseku na cílovém úkolu, protože ve dvou nikdo neměl v průběhu hry čas luštit nápovědové šifry. Obzvláště oceňuji čisté provedení barevné křížovky, nápaditost pohledu na laně (půlku následujícího přesunu jsme přemýšleli, jestli známe nějakou jinou Danu, která by šla nakreslit:-), tvrdé matematické sudoku i do 3D lákající šipkovanou. Ještě jednou klobouk dolů a moc děkujeme!


Zdeňka (Rychlé krychle), 9.5 2022, 14:02

Netradiční termín (za mě velké plus, klidně bych zachovala i napříště) pro nás bohužel nic nezměnil na tradičním míjení se s myšlením konstruktérů šifer. I tak jsem si tu část, na které mi děti dovolily být, užila. Obzvlášť "pošli Daně tři kozy" nás hodně pobavila (do doby, než jsme zjistili, že dosazením do křížovky nevyjde žádná tajenka). A přestože autorské vyluštění olympijských kruhů proběhlo až doma u stolu, nezmenšilo to moje nadšení z ní. Luxusní šifra. Akorát když máte tým, který je přesvědčený, že kilometROVNÍK a odkaz na SEVERNÍ PÓL přece nemůže být náhoda a začnete vytvářet něco jako křížovku na zeměkouli protínající různá časová pásma (protože barvičky jsou kontinenty, žejo!), a ještě k tomu máte od začátku některá slova špatně, tak vás pak už ani nápověda nezachrání :-)) PS: Velké plus za šifřičku s krtečkem, konečně jsem zužitkovala znalosti nabyté neustálým koukáním na nejoblíbenější pohádky naší dcery:)


Aleš (Vepři ve při), 9.5 2022, 12:36

Rád bych se přidal k poděkování za výborně připravenou hru. Mírně nám ji kazilo načasování počasí (pršelo při luštění, při přesunu ne), ale myslím si, že jsme si ji užili všichni. Trochu jsme brblali u hledání značky v Dolních Říčkách a přesunu odtamtud, ale co už. Bylo to těžké, ale šifry byly vnitřně konzistentní a víceméně bez zavádějících prvků (kdo teda nespadl do Rubikovy díry na šedých šipkách, ať zvedne ruku). Zpětně po vyluštění s nápovědou se mi fakt líbí Sudoku. Sice se nějak nemůžu zbavit pocitu, že "z čeho jsme na to měli přijít", ale myslím, že by to mělo jít i bez nápovědy. Gratuluju všem došedším a taky dvojicím, které jsme chtěli porazit, ale nevyšlo to!


Honza (Byli jsme 4), 9.5 2022, 01:22

Velké díky za tradičně úžasnou hru. Líbilo se mi všechno. Šifry byli čisté a originální. Extra bych vyzdvihl start na zámku, na ten budu vzpomínat dlouho. Měl skvělou atmosféru, líbilo se mi i neotřelé použití dílčích hesel k získání metatajenky a možnost zpětného inženýrství, kterou to v sobě mělo schovanou. Domyslím něco z celkové tajenky, to mi dá něco z dílčího hesla a když domyslím pak dílčí heslo, tak mám zase něco do tajenky. Prostě paráda. Mezi další vrcholy pro mě pak patřily šifry: 4, 8, 9, 12 a 13.


Vašek (Katastrof technik), 8.5 2022, 23:38

Díky orgové ještě jednou, tentokrát vyzdvihnu to, na co jsem možná při osobním děkování zapomněl… moc se mi líbil start s tématem historických (a budoucích) epoch a obzvlášť atmosférická šifra v bunkru. Mám moc rád, když na mě dýchne při luštění i něco víc než jen pěkná mechanika šifry. Tak zas za rok!


Ivo (Albert Stallone), 8.5 2022, 09:46

Skvělá hra jako vždycky. Moje nejmilejší a na tom se nic nemění. Dařilo se nám až do rána, kdy jsme zkolabovali na Sudoku a už se nenahodili. Vytčený cíl, totiž nechat za sebou dvoučlenné týmy:), letos opravdu neklapnul. Nejvíc jsme si užili luštění šifer Barevná křížovka a Obrázky a sekvence (tam jsme měli flow jak prase), největší chyba na Ve dne v noci: dlouho, předlouho přehlédnutí pěšci. Tři sudoku byly (i po přečtením řešení) mimo naše luštitelské možnosti - byť po nápovědě jsme to asi dát mohli...


JiříK (Ústřední topení), 8.5 2022, 09:27

Berevná křížovka byla top i za mě. Díky moc za hru! Mrholící počasí nakonec i díky teplu nevadilo, stačilo krýt šifru při luštění, oblečení schlo průběžně samo. Pro nás měla hra dvě odlišné poloviny, v první se nám dařilo, ve druhé jsme dělali všechno proto, abychom šifru nevyluštili přímočaře. Zpětně jsme druhou půlku hry spíš testovali. Tak jsme zjistili, že polotučný řetězec lze vyluštit od prostředka, že šachová úloha bez pěšců nemá jednoznačné řešení ani s využitím hintů v textu, že obrázek “satelit” spolehlivě zařízne spoustu možných cest už v zárodku včetně té správné, že přesmyčka slova “krasohled” se v blízkosti cíle nenachází a že při určování symetrií kaleidoskopu lze snadno přehlédnout chybu, která zabije nadějné rozluštění šifru. Co vám budu povídat, za rok mě tam máte zas. A gratulace všem dvojčlenným týmům, letos jste předvedli skvělé výkony!


Petr (aha pozdravuje te ema a sara), 8.5 2022, 02:52

Díky moc za skvěle připravenou hru. Start na zámku byl malebný a hezky promyšlený, smekám za konstrukci tajenky s plným vyuzitím tematických hesel. Terén a počasí nám daly zabrat, šifry byly moc pěkné. Nejvíce se mi líbila barevná křízovka a sekvence. Napalmně nikdy nezklame!


Chcete-li vložit příspěvek, musíte se nejprve přihlásit

nebo se přihlašte bez přiřazení k týmu.