Zpět na výběr témat...

Poděkování


Erbu (My jsme tady špatně), 10.5 2023, 21:54

Děkujeme za krásně zpracované téma, přikládáme i náš report


Dana (Sebranka), 2.5 2023, 13:17

Sebranka taky děkuje za krásnou hru! Zdálo se, že AZ kvíz už těžko může být překonán, ale úvodní seminář letos minimálně zdatně držel krok ;-). Celá hra krásně tématická a přitom šifry různorodé, luštitelné a jedna hezčí než druhá (až na ty poslední 2, které jsme nevyluštiti, samozřejmě ;-)). Ještě jednou díky a těšíme se na další ročník!


adamat (žjb), 29.4 2023, 22:57

Velké díky za krásnou hru! Na popud ostatních reportáží jsem se o jednu pokusil taky.


Honza (Byli jsme 4.), 29.4 2023, 11:26

Moc děkuji za další nádherný ročník hry. NaPALMně je jediná hra, kterou jsem nevynechal ani jednou od začátku mého šifrovačkování a zároveň se konala pravidelně každý rok. Byl jsem tedy letos už po šesté a opět to bylo super. Ty starty! Seminář byl moc zábavný. Férové, odladěné a dotažené šifry a tradiční chytrý formát hry. Konečně se mi i letos splnilo to, co jsem dlouhodobě chtěl, tedy lehčí nápovědové šifry, aby i slabší týmy měli šanci někam dojít. Byl jsem zrovna letos v supersilném týmu, takže jsem to třeba tak nemohl ocenit, ale věřím, že týmům z druhé poloviny pole se dostupní holubové a dědečci hodili. Nám to letos úplně tak nesedlo a v podstatě na každé těžší šifře jsme toho holuba vysílali také, ale rozhodně to nebyla chyba šifer. Nápovědy vždy téměř okamžitě pomohly a do cíle jsme to nakonec těsně stihli. Kromě startu se mi speciálně líbila substituční šifra s čtverečko-trojúhelníčkovou čárko-odebírací abecedou a sudoku. Ale hlavně, že žádná šifra nebyla špatná nebo slabá.


Laďa (Org), 28.4 2023, 19:20

Moc děkujeme za poděkování i krásné reportáže!


Kája (Aáaa), 28.4 2023, 18:05

...Aáaa my taky. odkaz


Míla (Albert Stallone), 28.4 2023, 16:41

I Alberti děkují za hru reportáží (sepsal Ivo): https://docs.google.com/…2LPhmAz/edit?…


Danka (Radkův tým), 26.4 2023, 09:47

Aj ja by som chcela orgom poďakovať za skvelú hru, ktorá k nám bola (napriek miernemu sedeniu si na vedení) prívetivá a dovolila nám pozrieť sa aj do cieľa. Úvodný seminár bol skvelý, mistorva linka za mňa v hre tak akurát, viditeľná, ale nie prepálená. Trasa sa mi zdala výrazne jednoduchšia ako obyčajne, čo ale zvyšok tímu veľmi ocenil. Najväčší krpál sme vynechali lebo na Kohoutky nás vyviezol nočný spoj.

Na štarte ma dosť prekvapil počet šifier - 19 šifier s tým, že nápovedu skôr ako po hodine človek nedostane. To ani tímu ochotnému deadovať nedá veľa priestoru na zaváhania. Priznám sa, že myšlienka na to, že máme na každú šifru aj s presunom niečo okolo hodiny ma počs hry mierne stresovala. Napriek tomu je z počtu tímov v cieli jasné, že to bolo nastavené tak akurát a moja obava bola neopodstatnená :)


Radek (poliku), 25.4 2023, 09:14

Ahoj, taky děkujeme za další skvělou NaPALMně! Začátek byl (jako vždy) super. Pro nás bylo dobré, že nápovědové šifry byly lehčí a hlavně že nápovědy opravdu pomohly, ať už jsme byli zaseklí na jakémkoli kroku šifry (a nebo mohli pomoct, když se na to dívám zpětně :-) ). Dobrý byl i termín, v tradiční termín jsem se v noci díval z okna a zrovna sněžilo...


Ondra (Byli jsme 4.), 24.4 2023, 23:39

Ahoj, také moc děkujeme za hru a to formou (poněkud fádní) reportáže https://docs.google.com/…O6eC8nQ/edit?…


Maruška, Lukáš, Anička, Radka, Vojťák (Lamolamy), 24.4 2023, 11:35

Recenze na rekonstrukci Cimrmanovy šifrovací hry

Moc se nám líbil úvodní odborný seminář. Velice vtipné, vlastně moc poučné jsme chtěli napsat.

A hodně jsme si užili i samotnou hru. Šifry byly nápadité, hravé, vesměs zábavné, hezky zpracované. Obzvláště se nám líbil Kvádr, S návodem, DKOSUU, Vynálezce a cestovatel. Trošku hůř hodnotíme pouze šifru Těžká x lehká, která obsahovala až příliš potenciálních možností, jak ji řešit (pokud jsme nepřehlédli nějaké skryté hinty). Ale celkově fakt super a klobouk dolů Járovi Cimrmanovi i lidem, kteří hru upravili pro současnou dobu.

Dále oceňujeme nápovědy, které nám vždy pomohly, takže dědu jsme s sebou skutečně nepotřebovali. Počasí z dramaturgického hlediska domluveno také dobře, nad ránem jsme dost vymrzli na Veslařské a u Anthroposu, o to více jsme si pak ale užili krásné slunné dopoledne, poledne a časné odpoledne. I trasa byla hezká. Krásný výhled nad Tescem v Králově Poli i z kopce v Novém Lískovci.

Na závěr bychom rádi poděkovali Járovi Cimrmanovi i pořadatelům hry za nezapomenutelný zážitek!


Jarda (Kanonický divisor), 23.4 2023, 13:37

I ode mne posílám velké díky organizátorům za další moc pěknou a (tradičně) skvěle připravenou hru. Mám z ní velmi podobné pocity jako Petr.

Osobně se mi takováto kombinace města a okrajové přírody ve "stojedničce" líbila. Úvodní seminář byl skvělý a moc se těším až ho budu moct těm co na hru nemohli pustit ze záznamu. Jen bylo tedy (pro mne) vzadu už docela špatně slyšet.

Co do obtížnosti mi upřímně (pro nás) nevyluštitelná šifra vůbec nechyběla :-) Šifry, které dokážou zamíchat pořadím tam myslím minimálně v podobě šestadvacetistěnu, pentomina, nebo KNP byly. Za mne tedy byla obtížnost naopak výborná, byť jsme stejně nedošli :-)

Sedět až do konce cca hodinu na 18ce (zatímco ostatní plynule přicházejí a odcházejí) když víme, že příští stanoviště je cíl, bylo (a je i dnes) sice frustrující, nicméně pořád je pro mě vidina šance dojít celkem velkým zásobištěm pozitivních emocí jak při hře, tak po ní.

Jako mohlo by nám asi k uspokojení stačit, když se v systému změní mezi stanovišti informace z "Prvni tu byl tym ROFLCOPTER pred 8:00." na "Prvni tu byl tym ROFLCOPTER pred 7:41.", ale obecně bych radši došel :-D

Na noční hry jsem už bohužel moc starej a pohodlnej, nicméně přesto (nebo právě proto) jsem moc rád, že jsem na tu vaši nakonec vyrazil taky. Ještě jednou moc díky.

A abych nezapomněl - moc děkuji i Petrovi z našeho týmu, orgům a všem z týmu EtAppa.org za pomoc při minihře "Kde jsme to vlastně seděli aneb najděte brýle v listí".

Tak zase někdy někde!


Ivo C. (Albert Stallone), 23.4 2023, 10:50

Přidávám se k poděkování. Nikdy jsem nepreferoval hry s tématem, ale Cimrman znovu potvrdil, že je velikán. Seminář na začátku skvělý, vtipný - a rekonstrukce šifrovací hry perfektně vyladěná, nápaditá, s postupně rostoucí obtížností a se spoustou vtipných a zároveň velmi originálních šifer. Takže i tu městskou trasu jsem nějak přežil:) NaPalmně je skvělá vždycky, ale letos jí Cimrman povýšil svou genialitou! Díky!


Vítek (Proudoví Krtci), 23.4 2023, 10:48

Ahoj, chtěla by Aďa napsat své dojmy z první noční a obtížné šifrovačky, nebo dokonce reportáž? Věřím, že mezi zápisy ostřílených cílovníků "přišli, vyřešili, zvítězili" bych si takový text se zájmem přečetl. (Jako spoluautora šifer snazší hry mě zajímá, jak přemýšlí mladší nová generace.)


Dero (Raz dva), 23.4 2023, 10:43

Prakticky nemám co dodat k Petrovi, protože se mi líbilo to stejné, co se líbilo i jemu. :)

Zajímavou změnou bylo zvýšení počtu stanovišť na úkor obtížnosti šifer. (Aspoň mám takový dojem.) Jak se vám to letos osvědčilo?

Mně osobně ve hře ta jedna, dvě zabijácké šifry chyběly. Umí míchat pořadím, což je napínavé. Na širším čele se pak nedá moc doufat, že silné týmy před námi někde zaváhají a my je doženeme, nebo dokonce skočíme na počet vyluštěných šifer.

Trocha toho zmaru a frustrace mi letos chyběla, luštilo se nám celou hru dobře, ač ve srovnání s nejlepšími konstantně pomaleji. I tu jedinou nápovědu, kterou jsme brali, jsme vlastně nepotřebovali. Nic nového nám neřekla.

Ono to samozřejmě svědčí i o vaší autorské vypsanosti. Připravit tolik zajímavých odladěných středně těžkých šifer, to je prostě paráda!


Petr (aha pozdravuje te ema a sara), 22.4 2023, 22:20

Ještě touhle formou bych chtěl poděkovat za (opět) skvělou hru. Úvodní cimrmanovský seminář byl skvělý a fakt jsme se bavili. Na starty NaPALMně se budu vždycky těšit, je to pokaždé něco úžasného.

První půlka hry nám moc nešla, prodírali jsme se ze zadních pozic pomalu, nečetli zprávy v infu a byli nějací nerozjetí, což vyvrcholilo deadem na dkosuuové šifře. Pak jsme se ale pomodlili k šifrobohům za pěkné šifry, které nám půjdou, a byli jsme odměněni plnými hrstmi. Hodně oceňuju šestadvacetistěn, pentomino, trojúhelníčky i obě zajímavé šifry s univerzálními znaky.

Cílová aktivita pobavila, ale jsem rád, že už jsme na ní nebojovali o pořadí, protože to bychom museli hrát natvrdo a neužili si to tak.

Nápovědné šifřičky nám buď hrozně šly, nebo byly letos nějaké lehké. většinou jedna nebo dvě dají fakt zabrat a další třeba odolá úplně, tentorkát jsme všechny měli hotové ještě na Lesné.

Trasa byla hodně městská a musím říct, že to byla příjemná změna, mohli jsme využít MHD, přesuny nebyly zabijácké a do té přírody jsme se nakonec taky podívali. Já to oceňuju i proto, že s námi poprvé byla celou hru dcera Aďa, takže neschytala hned zkraje své noční kariéry trasu-prasu z kóty na kótu a naopak.

Počasí jste vybrali skvěle! Budu se opakovat, ale tenhle pozdnější termín se mi na hře líbí více než památné březnové mrazíky.

Zkrátka, moc povedená hra a budeme se těšit zase příště, co vy čerchmanti zase vymyslíte!


Chcete-li vložit příspěvek, musíte se nejprve přihlásit

nebo se přihlašte bez přiřazení k týmu.